Realista 

Pravidla inzerce > HLAVNÍ STRÁNKA <

DETAILNÍ VYHLEDÁVÁNÍ

Přihlášení

?

REGISTRACE

Zapomněl jsem hesloDetailní vyhledávání

reklama

Často kladené otázky

Pravidla vložení inzerátu u Realisty

Když se zaregistruji, bude někdo používat mé údaje?

Nebude. Realista rozhodně nebude poskytovat žádný z Vašich údajů jiným společnostem ani za účelem reklamy ani za jakýmkoli jiným účelem. Registrace je důležitá pro vnitřní komunikaci mezi Realistou a Vámi. Existuje pouze několik výjimek, kdy se zobrazí některé z Vašich údajů konkrétním uživatelům při operacích spojených s konkrétní nemovitostí. Na tyto výjimky budete vždy před začátkem příslušné operace upozorněni. Bude záležet jen na Vás, jestli budete pokračovat dále.

Proč je výhodnější prodávat svou nemovitost přes Chytrou realitku?

Protože tak máte po celou dobu proces prodeje pod kontrolou a rozhodnete se zaplatit Realistovi jen za ty služby, které potřebujete, čímž ušetříte dost peněz oproti běžným provizím realitních kanceláří. Obyčejně je však takový způsob prodeje časově náročný. S Realistovou detailní databází a službami jako on-line vyhlašování prohlídek, on-line aukce a Realistova pošta, však bude v mnoha případech systém pracovat za Vás, takže spoustu času ušetříte. Možná si říkáte, že provizi zaplatí kupující, takže Vám to přeci může být jedno. Jenže provize je nedílná součást kupní ceny a jen si představte, o kolik více zájemců by se Vám hlásilo a za jak kratší dobu, kdyby byla cena Vaší nemovitosti například o 100.000,- Kč nižší! Nebylo by v tom případě výhodnější nepřipočítávat ke kupní ceně provizi a místo toho cenu zvýšit třeba o 50.000,- Kč, které by šly do kapsy Vám?

Proč je výhodnější pronajmout svou nemovitost přes Chytrou realitku?

Protože tak máte po celou dobu proces pronájmu pod kontrolou a rozhodnete se zaplatit Realistovi jen za ty služby, které potřebujete, čímž ušetříte dost peněz oproti běžným provizím realitních kanceláří. Obyčejně je však takový způsob prodeje časově náročný. S Realistovou detailní databází a službami jako on-line vyhlašování prohlídek, on-line aukce a Realistova pošta, však bude v mnoha případech systém pracovat za Vás, takže spoustu času ušetříte. Jisté je, že Vy běžnou provizi nebudete platit určitě. Možná si říkáte, že provizi zaplatí nájemce, takže Vám to přeci může být jedno. Jenže výše provize se přeci jen při hledání nájmu zohledňuje a jen si představte, o kolik více a za jak kratší dobu by se Vám hlásilo zájemců, kdyby nájemce provizi platit nemusel vůbec nebo by musel platit provizi řádově nižší! Nebylo by v takovém případě výhodnější nepřipočítávat k nájmu provizi běžnou ale stanovit ji třeba o polovinu nižší, když by šla do kapsy Vám?

Proč bych měl(a) zadávat do databáze tolik údajů o nemovitosti?

Databáze je unikátní právě množstvím údajů, které o nemovitostech poskytuje. Je tak koncipována pro snadnou orientaci zájemců o nemovitost. Ostatní databáze poskytují zájemcům jen minimum informací a ti se pak musejí obracet na majitele nebo makléře většinou telefonicky a zjišťovat podrobnosti. Obě strany přitom zbytečně ztrácí nemálo času. Tím, že zadáte o své nemovitosti více údajů tedy ušetříte čas, protože zbytečných dotazů od zájemců budete zodpovídat minimum. Navíc můžete použít odkaz na Váš detailní inzerát v Realistově databázi i při inzerci na jiných serverech nebo v jiných médiích. Vždy tím ušetříte čas a čas jsou peníze.

Proč bych měl svůj dům nebo byt k prodeji nabídnout v aukci?

Protože se Vám tak během krátké doby sejde několik nabídek od zájemců o Vaši nemovitost. Délku aukce si stanovujete sami a je jen na Vás, jakou nabídku si vyberete (předpokládáme, že tu nejvyšší). Aukce není závazná, takže pokud se Vám budou zdát všechny nabídky příliš nízké, nemusíte svou nemovitost prodávat nikomu, ale můžete ji nabízet dál běžným způsobem nebo můžete aukci zopakovat. Jde o bezpečný, levný a časově velice efektivní způsob, jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu.

Proč nabízet byt nebo dům do aukce, když jej chci jen pronajmout?

Protože se Vám tak během krátké doby sejde několik nabídek od zájemců o nájem Vaší nemovitosti. U nájmů sice rozdíly v nabízených výších nájmu nejsou tak velké jako při prodeji nemovitosti, ale je třeba si uvědomit, že vyšší nájem budete dostávat každý měsíc po celou dobu trvání nájmu! A to už stojí za zvážení. Délku aukce si stanovujete sami a je jen na Vás, jakou nabídku si vyberete (předpokládáme, že tu nejvyšší). Aukce není závazná, takže pokud se Vám budou zdát všechny nabídky příliš nízké, nemusíte svou nemovitost pronajímat nikomu, ale můžete ji nabízet dál běžným způsobem nebo můžete aukci zopakovat. Jde o bezpečný, levný a časově velice efektivní způsob, jak pronajmout nemovitost za co nejvyšší cenu.

Jak zjistím, jestli jsem v aukci nabídl nejvíce za všech?

V den skončení aukce obdržíte od Realisty e-mail ze kterého vyplyne, jestli jste se umístil(a) se svou nabídkou mezi prvními pěti zájemci nebo ne. Pokud ano, je zde pravděpodobnost, že Vás majitel bude kontaktovat, aby si potvrdil Váš zájem. Pokud ne, pravděpodobnost, že Vás bude majitel kontaktovat je nízká. Jestliže jste se umístil(a) mezi prvními pěti zájemci a přesto jste nebyl(a) v přiměřené době kontaktován(a) majitelem, můžete majiteli napsat zprávu a ověřit si tak, jestli jde jen o zdržení z jeho strany nebo jestli se již dohodl s jiným zájemcem. Vyplatí se také sledovat, jestli již není nemovitost rezervována.

Co když se do aukce nikdo nepřihlásí?

Pokud by se skutečně stalo, že se do aukce nikdo nepřihlásil, zřejmě jste zadali příliš vysokou vyvolávací cenu. poplatek za vyhlášení aukce se v takovém případě nevrací.

Co se stane, když včas nezaplatím poplatek za objednané služby?

Realista poskytuje své služby až po zaplacení. Pokud si tedy nějakou službu objednáte a nezaplatíte ji včas, Realista Vám ji neposkytne. Teprve poté, co přijdou Realistovi peníze na účet, začne Realista služby poskytovat.

Co když realitní kancelář, která uvádí cenu za nemovitost, k ní ještě žádá zaplatit provizi?

Cena uváděná v inzerátech jako kupní je vždy cena konečná. Pro výši provize a kauce při zprostředkování nájmů, je v inzerátu vyčleněna zvláštní kolonka. Pokud v inzerátu uvádí realitní kancelář cenu, ke které pak ještě žádá další příplatky, jedná v rozporu s Realistovými všeobecnými obchodními podmínkami. Každý takový případ nám prosím ihned nahlaste přes kontaktní formulář nebo jakoukoli jinou formou, abychom co nejdříve mohli zjednat nápravu a do budoucna Vás před podobnými jevy mohli uchránit.