Realista 

Pravidla inzerce > HLAVNÍ STRÁNKA <

DETAILNÍ VYHLEDÁVÁNÍ

Přihlášení

?

REGISTRACE

Zapomněl jsem hesloDetailní vyhledávání

reklama

Realistova aukce

aukce Realistova aukce není klasická právně závazná aukce. Zájemci o nemovitost v ní nabízejí majiteli určitou částku on-line, aniž by věděli, kolik nabízejí jiní zájemci a kolik takových zájemců je. Svou nabídku mohou měnit až do ukončení aukce. Majiteli se během aukce a po jejím skončení zobrazují jednotlivé nabídky. Maximální délka aukce je 40 dní od jejího vyhlášení. Po skončení aukce majitel kontaktuje zájemce s nejvyšší nabídkou a pak už záleží jen na tom, jak se spolu dohodnou. Pro jednání, jednotlivé části transakce, sepsání smluv nebo pro celou transakci Vám nabízí Realista samozřejmě pomoc prostřednictvím svých služeb. A když se nakonec majitel se zájemcem nedohodnou? Majitel může jednoduše zkusit dalšího zájemce a ti kdo nepodali nejvyšší nabídku tak mohou dostat ještě šanci. Realistova aukce je zkrátka vynikající nástroj k nabídnutí i získání nemovitosti. Na vyspělých realitních trzích, jako například v Londýně, se přes aukce prodává či pronajímá až 80% nemovitostí. Tak proč to nezkusit?

Jak vyhlásit aukci

Aukci vyhlásíte po kliknutí na tlačítko VYHLÁSIT AUKCI, které naleznete v levém sloupci pod SPRÁVA AUKCÍ. Průběh aukce můžete kdykoli sledovat v okně SLEDOVÁNÍ AUKCE, které najdete v nabídce v levém sloupci pod SPRÁVA AUKCÍ. Po skončení aukce najdete v okně VÝSLEDKY AUKCE kontakty na všechny zájemce společně s výší jejich nabídky. Sami se pak rozhodnete, se kterým z nich se chcete spojit (doporučujeme kontaktovat nejvyšší nabídku:-). Ostatní již záleží na Vás.

Jak podat nabídku do aukce

Aukce

Jednoduše si otevřete detailní zobrazení inzerátu na konkrétní nemovitost a úplně dole kliknete na tlačítko PODAT NABÍDKU DO AUKCE. V dalších krocích určíte výši Vaší nabídky. Stačí jen sledovat instrukce. S Realistou je vše jednoduché.

Výhody pro nabízející

Obálková metoda - Získáte nezávislé nabídky od zájemců o Vaši nemovitosti, a ti přitom nebudou znát výši ostatních nabídek. Výsledkem by měla být maximální možná cena, které lze na trhu momentálně dosáhnout za prodej nebo pronájem konkrétní nemovitosti.

Realistova aukce není závazná - Po skončení aukce budete mít k dispozici kontakty na jednotlivé nabídky a bude záležet jen na Vás, s kým zahájíte jednání o prodeji nebo pronájmu nemovitosti. Pokud se Vám nabídky zdají příliš nízké, nemusíte samozřejmě jednat s nikým. Výsledek aukce však pro Vás bude mít určitě velikou informativní hodnotu. Podle výše jednotlivých nabídek dostanete daleko lepší představu o reálnosti požadované ceny než ze znaleckého posudku.

Diskrétnost: Nabízející samozřejmě neznají Vaše osobní údaje. Na Vašem účtu Vám bude Realista uchovávat vzkazy a kontakty na poptávající a jen na Vás bude záležet, komu se ozvete.

Jednoduchost: Aukci vyhlásíte ze svého počítače. Sami si určíte začátek i konec aukce, vyvolávací cenu a po celou dobu můžete sledovat její průběh.

Cenová dostupnost: Vyhlášení aukce stojí 300,- Kč. To není tak hodně, když si uvědomíte, že díky ní můžete získat řádově o tisíce vyšší cenu. U nájmu to platí také, protože i když se cena v aukci nezvýší tak dramaticky, bude vyšší každý měsíc po celou dobu nájmu

Výhody pro poptávající

Překvapivá cena: Někdy budete překvapeni, za jakou cenu lze v aukci získat nemovitost. Může se stát, že zájemců bude velmi málo a přesto že neoslníte výší své nabídky, tak Vás majitel osloví. Tato situace není pravidlem, ale stává se. A výhodně získaná nemovitost je vždycky terno.

Jednoduchost: nabídky do aukce podáváte ze svého počítače. Vaše nabídka se téměř okamžitě zobrazí majiteli. Takže nemusíte nikam chodit, nic zařizovat a hned je vše je hotovo.

Diskrétnost: Majitel nemovitosti uvidí pouze Vaše uživatelské jméno, e-mail a telefonní číslo. Žádné jiné údaje se nemůže dozvědět, dokud mu je sami neoznámíte.

Fair play: Také jste slyšeli o tom, že na prohlídku nemovitosti je třeba přinést makléři nějaké "všimné", protože jinak ji nekoupíte? S Realistovou aukcí je taková praxe minulostí. Nabídnete, kolik chcete a můžete si být jisti, že nikdo nikomu žádné peníze bokem dávat nebude. Realistův systém zobrazí majiteli výše všech nabídek a ten se sám rozhodne, kterou nabídku bude kontaktovat. Realista hraje fér.