Realista 

Pravidla inzerce > HLAVNÍ STRÁNKA <

DETAILNÍ VYHLEDÁVÁNÍ

Přihlášení

?

REGISTRACE

Zapomněl jsem hesloDetailní vyhledávání

reklama

Ceník služeb

VÝHODNÉ BALÍČKY SLUŽEB

Realistův tip: Pokud kupující / nájemce složí rezervační poplatek v naší kanceláři, nemusí prodávající platit ani korunu předem za služby poskytované v rámci výhodných balíčků.

BALÍČEK (A) - PRODEJ ONLINE

Zahrnuje zejména následující:

 • komunikace našich právníků s klientem, a to buď telefonicky (příp. e-mailem), upřesnění požadavků, elektronické předání podkladů,
 • prověření a seznámení se s doklady dodanými klientem,
 • příprava smlouvy o smlouvě budoucí, kupní smlouvy, příp. darovací smlouvy dle pokynů klienta,
 • příprava návrhu na vklad do katastru nemovitostí (příp. oznámení bytovému družstvu).

BALÍČEK (B) - PLNÝ SERVIS PŘI PRODEJI

realizaceZahrnuje zejména následující:

 • osobní jednání našich právníků s klientem, projednání zadání a předání podkladů,
 • prověření a seznámení se s podklady dodanými klientem, vč. prověření vlastnických práv - nabývacích titulů,
 • příprava smlouvy o smlouvě budoucí, kupní smlouvy, příp. darovací smlouvy dle pokynů klienta,
 • úschova kupní ceny, vč. přípravy příslušné smlouvy o úschově, včetně úschovy rezervačního poplatku,
 • projednání připomínek obou stran k připravené smluvní dokumentaci a jejich zpracování v rozsahu 2 hod.,
 • osobní jednání za účelem podpisu smluvní dokumentace,
 • zajištění řádného vyplacení kupní ceny dle smlouvy o úschově,
 • příprava návrhu na vklad do katastru nemovitostí (příp. oznámení bytovému družstvu).

BALÍČEK (C) - NÁJEM

bytZahrnuje zejména následující:

 • komunikace našich právníků s klientem,
 • prověření práv pronajímatele k předmětné nemovitosti,
 • příprava nájemní (či podnájemní) smlouvy dle pokynů klienta, projednání připomínek obou stran s našimi odborníky a jejich zpracování v rozsahu 2 hod
 • příp. asistence při podpisu smlouvy

Nemůžete si vybrat, který balíček je pro Vás ten nejlepší?
V případě jakýchkoli dotazů či nejasností nás můžete kdykoli kontaktovat na e-mail: info@realista.cz. Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

DALŠÍ SLUŽBY:

SKUPINA I

1) Založení účtu u Realisty

RealistaAbyste mohli plně využívat Realistovy webové stránky, je třeba se nejprve ZDARMA zaregistrovat a založit si tak svůj uživatelský účet. Zvolíte si své uživatelské jméno a prostřednictvím svého účtu pak můžete provádět úplně vše - od nabídnutí nové nemovitosti až po podání nabídky do aukce a uložení vlastních parametrů vyhledávání - stanete se sami sobě Realistou :-).

Registrace je naprosto jednoduchá a bezplatná - v levém sloupci najdete tlačítko REGISTRACE, na které kliknete a pak jen vyplníte své údaje. A je to hotovo! K veškerým osobním údajům budete mít přístup pouze vy. Žádný jiný uživatel nebude moci bez Vašeho souhlasu zjistit Vaše jméno, adresu, telefonní číslo nebo cokoli jiného, pokud mu tyto údaje sami nedáte.

2) Registrace nemovitosti

Nová nemovitostRegistraci nemovitosti (zadání nové nemovitosti do databáze) nabízí Realista ZDARMA a je nejdůležitějším krokem, pokud chcete svou nemovitost nabídnout k prodeji nebo pronájmu. Je to jednoduchý proces, který Vám nezabere více než 10 minut. Tlačítko NOVÁ NEMOVITOST najdete v našem Kudykamu v šedém sloupci vlevo v části PRO NABÍZEJÍCÍ. Prosíme Vás, abyste opravdu vyplnili všechny údaje!!! Je to i ve Vašem zájmu, protože jedině tak se stane Vaše nemovitost plnohodnotnou součástí databáze, zájemci ji budou moci snadno vyhledávat v Detailním vyhledávání a dozví se o ní informace, které je zajímají. Ušetříte si tím spoustu času do budoucna s odpovídáním dotazů zájemců, kteří hledají typově jinou nemovitost.

3) Doporučení ceny

Stanovení přiměřené ceny je při prodeji nebo pronájmu velice důležité! Při podhodnocení nemovitosti zbytečně přicházíte o peníze. Při nadhodnocení ceny nemovitosti trvá delší dobu, než takovou nemovitost prodáte, a nebo ji také nemusíte prodat vůbec. Proto se Realista rozhodl Vám s oceňováním pomoci. Nabízí Vám Doporučení ceny na základě údajů poskytnutých při registraci Vaší nemovitosti a dalších případně vyžádaných informací a podkladů. Podle tabulkových propočtů zkušeností a znalostí Realistových odborníků na nemovitosti, Vám je Realista schopen zhruba říci, kolik peněz můžete požadovat za Vaši nemovitost, tak abyste ji pokud možno co nejrychleji prodali a zároveň na tom neprodělali.

4) Nafocení

FotoPokud nemáte fotografie Vaší nemovitosti v digitální podobě nebo je nemůžete získat, či na to jen prostě nemáte čas, nabízí Vám Realista službu Nafocení. Do Vaší nemovitosti přijede zkušený fotograf, vše pro Vás vyfotografuje a fotografie nahraje do Vašeho účtu k příslušné nemovitosti. Pokud si to budete přát, fotografie samozřejmě nejdříve prostřednictvím e-mailu odsouhlasíte.

5) Vyhlášení aukce

AukceNejedná se o klasickou právně závaznou aukci - říkejme jí proto "Realistova aukce". Realistova aukce probíhá obálkovou metodou. Jednotliví zájemci o Vaši nemovitost Vám budou činit prostřednictvím Realisty nabídky na koupi/pronájem nemovitosti, aniž by věděli, kolik nabízejí jiní zájemci nebo kolik takových zájemců je. Aukci konkrétní nemovitosti vyhlásíte kliknutím na tlačítko SPRÁVA AUKCÍ a výběrem nemovitosti. Veškeré nabídky budou shromažďovány u Realisty na Vašem uživatelském účtu. Průběh aukce můžete kdykoli sledovat v okně SLEDOVÁNÍ AUKCE, které najdete opět v nabídce v levém sloupci pod SPRÁVA AUKCÍ. Po skončení aukce najdete v okně VÝSLEDKY AUKCE kontakty na všechny zájemce společně s výší jejich nabídky. Sami se pak rozhodnete, se kterým z nich se chcete spojit (doporučujeme kontaktovat nejvyšší nabídku:-). Ostatní již záleží na Vás.

Vyhlášení aukce je zpoplatněno částkou 300,- Kč. Maximální délka aukce je 40 dní od vyhlášení. Že je nemovitost v aukci, se ovšem v databázi zobrazí až po zaplacení příslušného poplatku, tedy poté co budou peníze připsány na Realistův účet. Na tuto skutečnost je třeba brát zřetel s ohledem na dobu, která uplyne od zadání příkazu do skutečného připsání peněz na Realistův účet. Poplatek za vyhlášení aukce se nevrací.

Ceník služeb

SKUPINA II

6) Úschova rezervačního poplatku

Před vlastní platbou kupní ceny a dokonce ještě před uzavřením kupní smlouvy kupující skládá běžně tzv. rezervační poplatek. Složení takového poplatku má ten důsledek, že prodávající již svou nemovitost nikomu nenabízí a v podstatě se jen čeká na podpis smlouvy. Aby si prodávající nemohl peníze ponechat a z celé transakce jednoduše vycouvat, skládá se většinou rezervační poplatek k rukám třetí osoby, zpravidla realitní kanceláře. Realista Vám proto nabízí službu složení rezervačního poplatku u Realisty. Složení rezervačního poplatku u Realisty je naprosto bezpečné a poskytuje prodávajícímu záruku, že kupující vyvine maximální úsilí vedoucí k dokončení zamýšleného převodu nemovitosti.

Úschovu rezervačního poplatku můžete samozřejmě využít i u pronájmu nemovitosti pokud si to budete přát. Takový rezervační poplatek můžete následně použít např. na úhradu prvního nájmu či kauci.

7) Úschova kupní ceny

V zájmu předcházení nepříjemných situací, kdy kupující zaplatí prodávajícímu celou kupní cenu nemovitosti, avšak k převodu nemovitosti prodávajícího na kupujícího potom nedojde, příp. situaci, kdy prodávající na kupujícího nemovitost převede, ale kupující mu nezaplatil celou výši ceny, je běžnou praxí složení celé kupní ceny nemovitosti k rukám nezávislé třetí osoby. Tato třetí osoba vyplatí cenu prodávajícímu až poté, co bude nemovitost řádně převedena na kupujícího. Úschova kupní ceny současně zaručuje, že kupní cena bude prodávajícímu skutečně zaplacena. Úschovu je možné zařídit buď přímo u Realisty (doporučujeme) nebo u těchto subjektů:

u Realisty

U Realisty je úschova kupní ceny naprosto bezpečná. Prodávající nemá šanci se dostat k penězům kupujícího, dokud nebude kupující zapsán jako vlastník nemovitosti v katastru nemovitostí. Na druhou stranu má prodávající u Realisty jistotu, že po splnění podmínek smlouvy o úschově své peníze od kupujícího dostane, neboť tyto jsou pro něho již u Realisty připraveny.

u advokáta

V případě, že preferujete úschovu u zcela nezávislého subjektu, můžeme Vám doporučit úschovu u advokáta(ů), s nimiž Realista spolupracuje. Úschova je samozřejmě opět naprosto bezpečná a bude advokátem vyplacena za přesně stanovených podmínek.

v bance, u notáře

Pokud důvěřujete spíše bankéřům nebo notářům, může Vám Realista samozřejmě individuálně sjednat úschovu na vázaném účtu v bance, se kterou Realista spolupracuje nebo u notáře.

Ceník služeb

SKUPINA III - Vzory smluv

8) Vzorové smlouvy

smlouvaKaždou operaci s nemovitostí zabezpečuje jiný typ smlouvy. Smlouvy pro určitý typ operace jsou si proto více či méně podobné. Realista Vám nabízí k zakoupení osvědčené vzory smluv. Pokud máte dostatečné právní povědomí a jste schopni se samostatně domluvit s druhou stranou na případných detailních změnách, nemusí jít ve Vašem případě o složitou právní operaci. V takovém případě může být pro Vás postačující, když si objednáte pouze určitou vzorovou smlouvu, kterou Vám Realista zašle po zaplacení e-mailem nebo poštou. Vy potom vyplníte pouze nacionále účastníků smlouvy, určení nemovitosti a dalších několik ustanovení jako např. dobu nájmu nebo cenu nemovitosti. Samozřejmě si smlouvu můžete také podle potřeby upravit.

Bez ohledu na výše uvedené však doporučujeme zejména lidem, kteří nemají s podobným druhem transakcí dostatečné zkušenosti objednat si raději službu Realizaci převodu nemovitosti nebo Realizaci nájmu/podnájmu, neboť s touto službou probíhá vše pod dohledem Realistových odborníků (právníků) a vyhnete se tak případným nepříjemným překvapením. Krom toho nezapomínejte, že každá transakce má určitá specifika a nelze proto zaručit, že smlouvu budete moci použít bez dalších drobných úprav na všechny situace.

Nájemní smlouva - byt

Vzor nájemní smlouvy na byt od Realisty obsahuje veškeré zákonem vymezené náležitosti a jeho cílem je postihnout nejčastější situace, které mezi pronajímatelem a nájemcem mohou v souvislosti nájmem v budoucnosti nastat.

Nájemní smlouva - nebytový prostor

Realistův vzor nájemní smlouvy pro nebytové prostory obsahuje všechny zákonné náležitosti a zároveň vymezuje ve svých jednotlivých ustanoveních mantinely nezbytné pro řešení nejčastěji se vyskytujících konfliktních situací mezi pronajímatelem a nájemcem.

Podnájemní smlouva - byt

Vzor podnájemní smlouvy na byt od Realisty opět obsahuje veškeré zákonem vymezené náležitosti a jeho cílem je postihnout nejčastější situace, které mezi pronajímatelem a nájemcem mohou v souvislosti nájmem v budoucnosti nastat. Realistův tip: Před podpisem vždy ověřte, zda má nájemce souhlas vlastníka s přenecháním bytu do podnájmu.

Podnájemní smlouva - nebytový prostor

Realistův vzor podnájemní smlouvy pro nebytové prostory splňuje všechny zákonné náležitosti a zároveň vymezuje ve svých jednotlivých ustanoveních mantinely nezbytné pro řešení možných konfliktních situací mezi nájemcem a podnájemcem, které mohou nastat kdykoli v budoucnosti.

Smlouva o smlouvě budoucí kupní včetně kupní smlouvy

Uzavírá se většinou, když obě strany mají zájem uzavřít kupní smlouvu, ale z nějakého důvodu ji ještě uzavřít nemohou nebo nechtějí (nejčastěji když kupující ještě nemá zajištěnou hypotéku). Po podpisu budoucí smlouvy jsou však již obě strany zavázány k uzavření vlastní kupní smlouvy. Součástí smlouvy o smlouvě budoucí je standardně i vlastní kupní smlouva, tato je v našem vzoru již samozřejmě obsažena. Celý převod nemovitosti je poměrně složitou záležitostí, kde skutečně záleží na kvalitě právního ošetření celého procesu. Proto pokud si nebudete 100% jisti, raději využijte služby Realizace převodu nemovitosti.  

Kupní smlouva

Smlouva, která právně ošetřuje prodej/koupi nemovitosti. Obsahuje veškerá podstatná ujednání nezbytná k bezproblémové realizaci celé transakce včetně dvou verzí platebních podmínek

Smlouva o převodu bytové jednotky

Vzor smlouvy, která právně ošetřuje převod bytové jednotky. Obsahuje základní ujednání nezbytná k bezproblémové realizaci celé transakce včetně dvou verzí platebních podmínek.

Smlouva o převodu členských práv a povinností v bytovém družstvu

Vzor smlouvy, která ošetřuje převod členských práv a povinností v družstvu, který je nezbytný k převodu družstevního bytu. Tato smlouva převádí práva a povinnosti člena družstva, se kterými je spojeno právo nájmu k družstevnímu bytu.

Návrh na vklad vlastnického práva do Katastru nemovitostí

Podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí je nezbytným krokem při převodu vlastnického práva. Teprve po zápisu vlastnického práva nového majitele do katastru nemovitostí se tento stává řádným vlastníkem nemovitosti (a to zpětně ke dni podání návrhu na vklad do KU). V zájmu co nejrychlejšího a pokud možno bezproblémového zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí Vám Realista nabízí svůj osvědčený vzor návrhu na vklad vlastnického práva.

Ceník služeb

SKUPINA IV - Další služby

9) Ocenění znalcem

Moje nemovitostiZnalecký posudek na nemovitost, který není starší než 6 měsíců, je třeba doložit ke každému daňovému přiznání pro daň z převodu nemovitostí. Realista jej pro Vás může zajistit. Pokud si objednáte tuto službu, bude Vás Realista nebo přímo spolupracující soudní znalec kontaktovat, abyste si domluvili podrobnosti. Posudek Vám znalec vypracuje dle svého tarifu, přičemž cena bude vždy záviset na velikosti a typu příslušné nemovitosti (pro běžný byt 2+1 cca 5.000,- Kč).

10) Smlouva s advokátem

Vedle svých vlastních odborníků je samozřejmě Realista připraven v případě Vašeho zájmu zajistit pro Vás služby některého ze svých spolupracujících advokátů. S vybraným advokátem si dohodnete konkrétní podmínky, uzavřete smlouvu o právním zastupování a advokát se pak postará o všechny právní záležitosti spojené s nemovitostí. V případě, že máte zájem o podrobnosti, kontaktujte přímo advokátní kancelář na adrese info@legals.cz, stejně tak můžete kontaktovat Realistu, a ten Vám schůzku zprostředkuje.

11) Zajištění financování

financeTuto službu poskytuje Realista zcela ZDARMA. Pokud chcete financovat koupi nemovitosti hypotékou nebo úvěrem a nejste si jisti, která z nabídek bank nebo stavebních spořitelen je pro Vás nejvhodnější, nabízí Vám Realista službu bezplatného zajištění financování - finančního poradenství. Orientovat se v nabídkách 15 bank a stavebních spořitelen opravdu není jednoduché. S Realistovou pomocí však pro sebe snadno najdete produkt, který Vám bude nejlépe vyhovovat. Stačí nás kontaktovat na emailu info@realista.cz a domluvit podrobnosti. Zbytek už za Vás zařídí Realista....

12) Klasická realitka

Klasická realitkaKlasická realitka funguje jako klasická realitní kancelář. To znamená, že řeknete Realistovi, co potřebujete, on to pro Vás zařídí, vyřídí a zorganizuje a vy se nebudete muset o nic starat. Za takovou službu zaplatíte standardní provizi z ceny nemovitosti (výše nájmu) a obdržíte služby k Vaší plné spokojenosti.

Pokud se rozhodnete využít Realistovy Klasické realitky, kontaktujte nás na tel. č. nebo pošlete Realistovi e-mail na info@realista.cz nebo využijte rubriky NAPIŠTE NÁM. Domluvit se s Realistou na podrobnostech je snadné ...

13) Externí inzerce

Pokud máte zájem o zajištění externí inzerce, tj. uveřejňování Vašeho inzerátu i na dalších inzertních serverech, je Realista samozřejmě připraven Vám pomoci. Je schopen zajistit Vám inzerci na těchto serverech dle typu Vaší nemovitosti:

Při inzerci Vaší nemovitosti využijeme co nejvíce údajů o nemovitosti podle možností inzertních serverů. Tato služba se poskytuje pouze fyzickým osobám!!!

V případě jakýchkoli dotazů či nejasností nás můžete kdykoli kontaktovat na e-mail: info@realista.cz. Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

Realistův tip! Pokud budete jako fyzická osoba využívat inzerci dalších realitních serverů (sreality, reality.cz, anonce...) vyplatí se uvést odkaz na svůj inzerát u Realisty, kde zájemci uvidí daleko více informací o Vaší nemovitosti.

Ceník služeb