Realista 

Pravidla inzerce > HLAVNÍ STRÁNKA <

DETAILNÍ VYHLEDÁVÁNÍ

Přihlášení

?

REGISTRACE

Zapomněl jsem hesloDetailní vyhledávání

reklama

Tiskové centrum

Realitní portál Realista se opět zlepšuje

Praha (10. listopadu 2008) - Od listopadu zprovoznil realitní portál Realista na svých webových stránkách další dílčí zlepšení, a to konkrétně takzvané "našeptávání" názvů obcí a zdokonalené prohlížení fotografií v detailním zobrazení inzerátu. Obě zlepšení mají za cíl zpříjemnit a zjednodušit užívání realitního portálu Realista, portálu, který podporuje samostatný prodej a pronájem nemovitostí a poskytuje uživatelům i jen dílčí realitní služby bez fixní provize běžné realitní kanceláře.

Našeptávání názvů obcí je funkce, která dává při registraci nemovitosti uživateli vybrat název ze seznamu obcí České republiky, a to podle již napsaných počátečních písmen. Jde o funkci, která usnadňuje a urychluje zápis dat do databáze a navíc zamezuje zadávání neexistujících nebo zkomolených názvů obcí.

Další zlepšení usnadňuje prohlížení fotografií. Každá fotografie se nyní efektně otevře na tmavém pozadí, takže její prohlížení nenarušuje pohled na webovou stránku. Díky kontrastu tak mohou lépe vyniknout detaily nemovitosti zachycené na fotografii. Pro snadnou orientaci prosvítá skrz tmavou paspartu profil nemovitosti, což podtrhuje dojem ze zobrazované fotografie.

"Věříme, že se tato úprava bude uživatelům líbit a že přispěje k ještě větší oblíbenosti Realisty", shrnuje provedené změny Jan Kubica, ředitel realitního portálu Realista.

Realista už obchoduje i s pozemky

Praha (27. srpna 2008) - Realitní portál Realista, který právě úspěšně dovršuje třetí měsíc své existence, dále pokračuje v rozšiřování svých služeb. Svým uživatelům teď nabízí platformu i pro obchodování s pozemky. Od nynějška tak poskytuje kompletní zázemí pro uskutečňování obchodů se všemi druhy nemovitostí.

Realista je alternativou ke klasickým realitním kancelářím při transakcích s nemovitostmi. Od zahájení činnosti se mu daří nabídku nemovitostí neustále zvyšovat a úspěšným vývojem prochází i segment služeb a kontrola jejich kvality. "Doposud ale nemohli naše služby využívat majitelé pozemků a zájemci o pozemky," uvádí Michal Hora, jednatel společnosti. "To se však nyní změnilo. Na jednom webu teď poskytujeme ucelenou nabídku inzerce a služeb pro všechny typy nemovitostí," shrnuje přínosy nejnovější změny portálu Michal Hora.

Realista vznikl v květnu letošního roku jako inovativní realitní server a umožňuje svým uživatelům zdarma inzerovat nemovitosti na svých internetových stránkách. Namísto obvyklé provize klasických realitních kanceláří však nechává zákazníky při transakcích platit jen za ty služby, které skutečně využijí. O které služby se jedná, to záleží na rozhodnutí zákazníka, pokud si vůbec nějakou vybere. Mimo tuto základní myšlenku poskytuje Realista a i mnoho doplňkových služeb jako například on-line organizaci prohlídek a přihlašování na prohlídky, on-line aukce, poradenství při financování nákupu nemovitosti zdarma a další.

Na trhu se objevila chytrá realitka

Praha (3. července 2008) - V květnu letošního roku zahájil činnost nový internetový portál Realista. Zaměřuje se na přímý prodej nemovitostí, ale nabízí i inzeráty jiných realitních kanceláří. Jeho hlavní výhoda spočívá v chytré a jednoduché obsluze a v tom, že si klient sám stanoví, které služby chce využít a tím i jejich cenu. Šíře nabízených služeb sahá od nezvykle detailního vyhledávání, přes právní a finanční služby až po internetové aukce nemovitostí a elektronické přihlašování na prohlídky.

"Na myšlenku založit realitní kancelář nás přivedla špatná zkušenost při hledání bytu," říká Michal Hora, jednatel Realisty. "Když jsme s kamarády zjistili, jak těžké a hlavně časově náročné je najít byt podle představ, shodli jsme se na tom, jak by měl celý proces jednoduše fungovat a nápad byl na světě. Pak už to bylo třeba jen doladit a celé uvést do praxe", shrnuje vznik neotřelé realitní kanceláře jeden ze zakladatelů.

Realista ulehčuje obchody s nemovitostmi lidem, kteří nechtějí využívat všech služeb realitních kanceláří. Klient si sám zvolí, jaké služby vyžaduje a tím si také vytvoří cenu, kterou za ně zaplatí. Ta může být jen zlomkem provize standardní realitní kanceláře. Kromě nemovitostí přímo od majitelů inzeruje Realista i nabídky ostatních realitních kanceláří. Inzerované ceny ale musí být vždy konečné a klient si může zvolit, že si přeje vybírat pouze z nabídek přímého prodeje, což je opravdová rarita na našem trhu.

Z nabízených služeb zaujme zejména vyhledávání nemovitostí, které je neobvykle detailní. Hledající může vybírat podle mnoha kriterií od počtu neprůchozích pokojů v bytě až po druh vytápění a ušetří si tak spoustu zbytečných prohlídek. Pražské uživatele pak jistě potěší kriterium časové dostupnosti nemovitosti od městského centra. Další zvláštností je elektronické přihlašování na prohlídky. V neposlední řadě mohou klienti využívat právní a finanční poradenství a naprostou novinkou jsou elektronické aukce, které lze vyhlašovat dokonce i na nájmy bytů. "Celý koncept Realisty jsme tvořili s důrazem na pohodlí uživatelů, aby mohli co nejvíce úkonů provádět od počítače z tepla domova a aby ušetřili co nejvíce času i peněz," shrnuje filozofii společnosti Michal Hora.

Napsali o nás

3. července 2008
TZ - Na trhu se objevila chytrá realitka
4. července 2008
živě.cz - Na trhu se objevila chytrá realitka
16. července 2008
MF DNES - Prodejte byt přes internet. Bez provize a realitního makléře.
20. července 2008
idnes.cz - Prodejte byt přes internet. Bez provize a realitního makléře.